Reklama

Reklama

Politycy PO o wystąpieniu Kaczyńskiego: Powtarza się

Szef klubu PO Rafał Grupiński i wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk (PO), komentując sobotnie wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przekonywali, że prezes się powtarza. Kaczyński w swoim wystąpieniu m.in. nazwał Donalda Tuska ojcem polskiej biedy.

Również pierwszy wiceszef PO Grzegorz Schetyna mówił dziennikarzom w sobotę w kuluarach konwencji krajowej swej partii, że oczywiste jest, iż prezes PiS atakuje premiera, który jest liderem PO.  - Zwykle miewam inne zdanie niż prezes Kaczyński i tak jest teraz  - wskazał. Jak podkreślił, w tej sprawie PO jest i musi być "absolutnie solidarna".

Reklama

Z kolei szef klubu PO Rafał Grupiński powiedział, że zarzuty Kaczyńskiego są od lat takie same.  - Prezes PiS nic nowego nie mówi, od zawsze nadużywa słów, retoryki - jeśli chodzi o ocenę naszej pracy, ale takie jest prawo opozycji - podkreślił.

 - Zarzuty Kaczyńskiego stają się z roku na rok mniej trafne, używanie wielkich zarzutów powoduje, że stają się one letnie i przestają oddziaływać na opinię publiczną, ale dla nas to lepiej  - stwierdził Grupiński.

W podobnym tonie wypowiedział się wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk (PO). Jak zauważył, Kaczyński od lat przypisuje Platformie wszystko, co najgorsze, wszystkie winy i wszystko co najgorsze.  - To nie jest nic odkrywczego - podkreślił.

 - Kaczyński, jako były premier musi bić się we własne piersi  - ocenił też Grabarczyk.

Kaczyński podczas Rady Politycznej PiS przekonywał, że to, co się dzisiaj dzieje w Polsce to wielka bieda, a jej ojcem jest premier Donald Tusk. Stwierdził też, że Tusk jest podstawowym problemem obecnego rządu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje