Reklama

Reklama

Politycy PiS biorą udział w mszy św. poświęconej ofiarom Tu-154

W archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie trwa msza św. w intencji ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. W mszy uczestniczą m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Joachim Brudziński oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W wieczornej mszy w archikatedrze na Starym Mieście w Warszawie uczestniczą także m.in: wicepremier, minister kultury Piotr Gliński oraz przewodniczący podkomisji smoleńskiej, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Reklama

We wtorek rano we mszy św. odprawionej w warszawskim kościele seminaryjnym w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej udział wzięli m.in.: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, wicemarszałkowie Sejmu Beata Mazurek i Ryszard Terlecki, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, szef gabinetu premiera Marek Suski, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, szef MON Mariusz Błaszczak.

Następnie delegacja polityków PiS złożyła wieniec przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. przy pl. Piłsudskiego.

Z kolei wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy złożył we wtorek kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, która znajduje się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego. Tablica poświęcona jest pamięci pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta RP, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Kwiaty przed tablicą w pałacowej kaplicy są każdego 10. dnia miesiąca składane osobiście przez prezydenta lub przez jednego z prezydenckich ministrów.

96. marsz był ostatnim, miesięcznice trwają

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia odbył się 96., ostatni z organizowanych w miesięcznice, marsz z warszawskiej archikatedry przed Pałac Prezydencki. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział wówczas, że odbyło się 96. marszów, tyle ile ofiar katastrofy smoleńskiej i podkreślił, że choć nie będą odbywały się już takie marsze, to miesięcznice trwają.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy