Reklama

Reklama

Politycy napisali list do premiera. Chodzi o energię atomową

Politycy chcą debaty w sprawie elektrowni atomowej w Polsce. W związku z tym napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego. Pod apelem znalazły się podpisy polityków KO, Lewicy, Konfederacji i Solidarnej Polski. Jak sami twierdzą, jest to przykład ponadpartyjnej współpracy we wspólnym celu.

Pod listem podpisali się Krzysztof Bosak (Konfederacja), Paweł Poncyliusz (KO), Paulina Matysiak (Lewica) oraz Janusz Kowalski (Solidarna Polska). Ten ostatni polityk jest inicjatorem tej akcji.

Podpisani pod dokumentem zaproponowali premierowi Morawieckiemu, by zorganizował debatę o planach budowy elektrowni jądrowych w naszym kraju. W takim spotkaniu uczestniczyliby przedstawiciele wszystkich ugrupowań parlamentarnych.

"Przyjęcie przez Sejm uchwały w sprawie Nord Stream 2, zgodnej z polską racją stanu, jest dobrym przykładem ponadpolitycznej współpracy" - uznano w dokumencie.

Reklama

Elektrownia atomowa za 20 lat?

Zdaniem sygnatariuszy listu, program budowy elektrowni jądrowych w Polsce objąłby okres od trzech do pięciu kadencji Sejmu, czyli od 12 do 20 lat. "Musi on być realizowany ponad podziałami politycznymi" - przypomnieli. 

Zdjęcie dokumentu opublikował na Twitterze Janusz Kowalski. "To ponadpolityczna inicjatywa wsparcia budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Razem z Pauliną Matysiak, Krzysztofem Bosakiem, Pawłem Poncyliuszem zwróciliśmy się do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego z propozycją organizacji spotkania ws. polskiego atomu z przedstawicielami wszystkich ugrupowań w Sejmie" - przekazał poseł Solidarnej Polski. 

Politycy podpisali list podczas debaty o energii atomowej, zorganizowanej przez portal Energetyka24.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje