Reklama

Reklama

Policja bierze pod lupę wypowiedź Owsiaka

W sprawie słów Jerzego Owsiaka, które padły pod koniec Festiwalu Pol'n'Rock policja wykona czynności wyjaśniające. Czynności te pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy można wszcząć postępowanie - poinformowała w poniedziałek lubuska policja.

Lider organizującej Festiwal Pol'n'Rock Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak na zakończenie festiwalu wygłosił przemówienie, w którym mówił m.in.:

"Czemu nie karzecie polityków, którzy zapi***lają samolotami za moje, k***a, pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody! Bądźcie z nami na Finale WOŚP. 176 mln. A wy, k***a, ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy, k***a, do nas macie?".

W poniedziałek policja potwierdziła, że na wypowiedź Owsiaka spływają skargi, oraz że policja podejmie w tej sprawie czynności wyjaśniające.

Reklama

"My zajmujemy się każdym wykroczeniem, każdym przestępstwem. Jeżeli takie informacje spływają, jesteśmy zobowiązani, żeby jako policja wykonać czynności wyjaśniające w zakresie przestępstwa czy wykroczenia. Tak samo będzie i w tym wypadku. Niezależnie od tego, czy informacja ta spłynęła bezpośrednio na policję, czy została przekazana przez media" - powiedział podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji. Jak dodał, czynności wyjaśniające mają odpowiedzieć na pytanie, czy postępowanie związane z wykroczeniem lub przestępstwem można wszcząć czy nie.

Pol’and’Rock jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie festiwali muzycznych. Tegoroczna, 25. edycja, trwała oficjalnie od czwartku, choć część uczestników przyjechała na dawny poligon w Kostrzynie nad Odrą wcześniej; ostatnie koncerty zakończyły się w nocy z soboty na niedzielę. Na pięciu scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów z Polski i świata.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy