Reklama

Reklama

Polak zabił angielskiego jubilera? Zatrzymany

28-letniego Ireneusza M. podejrzanego o zabójstwo jubilera w styczniu w Wielkiej Brytanii zatrzymano w okolicach Białej Podlaskiej. Mężczyzna był także poszukiwany za rozboje, których dokonał na terenie Polski.

- Sprawa ma swój początek w 2009 r. kiedy Ireneusz M. nie wrócił do zakładu karnego z przepustki. Odsiadywał wyrok za rozboje. Sąd wystawił za nim list gończy, a policjanci ustalili, że może ukrywać się na terenie Wielkiej Brytanii - powiedział Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Reklama

Jak dodał, mężczyzna posługiwał się fałszywi dokumentami; często zmieniał miejsce pobytu.

- W połowie stycznia, wraz z kilkoma innymi osobami, dokonał napadu na sklep jubilerski w miejscowości Suffolk. Z ustaleń policjantów z Wielkiej Brytanii wynika, że w trakcie całego zajścia właśnie on kilkukrotnie zadał ciosy nożem właścicielowi sklepu. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń - dodał Jakubowski.

M. przez kilka dni próbował ukrywać się na terenie Wielkiej Brytanii, ale w końcu uciekł do Polski. - Strona brytyjska wystawiła za nim Europejski Nakaz Aresztowania i przekazał informacje do Komendy Głównej Policji. Angielscy funkcjonariusze podkreślali, że 28-latek może być szczególnie niebezpieczny i mieć przy sobie nóż samurajski - zaznaczył Jakubowski.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Poszukiwań Celowych i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP. To oni ustalili, że mężczyzna może ukrywać się w okolicach Białej Podlaskiej i przygotowali razem z policjantami z Lublina i Białej Podlaskiej zasadzkę.

- Liczył się czas. Istniało ryzyko, że 28-latek będzie chciał pozbyć się świadków napadu. Podczas zatrzymania był jednak całkowicie zaskoczony. Został obezwładniony i natychmiast przewieziony do policyjnej jednostki w Białej Podlaskiej - dodał Jakubowski.

Ireneusz M. dokończy teraz w Polsce odsiadywanie wyroku za rozboje, a następnie zostanie przekazany do Wielkiej Brytanii.

Dowiedz się więcej na temat: zatrzymana | zatrzymane | Polacy na Wyspach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne