Reklama

Reklama

Polacy ruszyli nad morze. Korki na głównych trasach na Pomorzu

W sobotę (1 sierpnia) na głównych drogach w woj. pomorskim tworzą się korki spowodowane dużym ruchem. Zatory utrzymują się przed punktem poboru opłat na autostradzie A1 w Nowej Wsi koło Torunia zarówno w kierunku Gdańska, jak i w kierunku Łodzi. W obu przypadkach na przejazd trzeba czekać ponad kwadrans – poinformowało Centrum Kontroli Ruchu Autostrady A1.

Od rana są zatory przed bramkami wjazdowymi na autostradę w kierunku Gdańska, a od przedpołudnia - przed bramkami wyjazdowymi z A1 w kierunku Łodzi.

Korki w Nowej Wsi powstają z powodu dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat. Tworzą się zwłaszcza w wakacyjne weekendy - przed bramkami wjazdowymi, gdy podróżni udają się nad morze, i przed bramkami wyjazdowymi, gdy wracają z wypoczynku.

Północny odcinek A1 z Rusocina koło Gdańska do Nowej Wsi koło Torunia jest płatny, przejazd dalszą częścią trasy w kierunku Łodzi jest darmowy.

Reklama

Spore zatory na S6

Korki utrzymują się też od sobotniego rana na drodze S6, zwłaszcza na jej odcinku stanowiącym jednocześnie obwodnicę Trójmiasta.

Kierowcy muszą się też liczyć z utrudnieniami na innych odcinkach S6, w tym na odcinku tej drogi między Gdynią a Redą.

Korki na drodze na Hel

Spore zatory tworzą się też na drodze nr 216 prowadzącej na Półwysep Helski. Zakorkowany jest zwłaszcza kilkunastokilometrowy odcinek drogi nr 216 na odcinku między Celbowem a Władysławowem.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne