Reklama

Reklama

Polacy doskonale nauczyli się angielskiego

Z międzynarodowych rankingów i ocen ekspertów wynika, że wystarczyło jedno pokolenie i Polacy doskonale nauczyli się angielskiego.

Ćwierć wieku temu znajomość angielskiego była elitarną umiejętnością nielicznych Polaków. Dziś po angielsku mówi coraz więcej młodych dorosłych. I idzie im to bardzo dobrze, lepiej niż wielu innym Europejczykom.

- Tradycyjnie przyjmuje się, że Skandynawowie mówią po angielsku biegle, Holendrzy też świetnie, a Francuzi czy Hiszpanie mówią gorzej. Polacy będą się plasowali po środku - tłumaczy Arkadiusz Jaworski z organizacji Cambridge English.

Potwierdza to ranking firmy Education First. Polska jest na szóstym miejscu w nielicznej grupie krajów najlepiej mówiących po angielsku, tuż za krajami nordyckimi i Holandią. Wyprzedamy Belgię, Niemcy, Czechy czy Szwajcarię, nie mówiąc już Hiszpanii, Włoszech czy Portugalii.

Reklama

Będzie zapewne jeszcze lepiej: od września angielski będzie w Polsce obowiązkowy dla wszystkich pięciolatków w przedszkolach, za dwa lata także dla młodszych.

 


Dowiedz się więcej na temat: angielski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje