Reklama

Reklama

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Abp Grzegorz Ryś: Dziękujemy za jego życie i twórczość

Najbliżsi żegnają Krzysztofa Krawczyka. Uroczystościom pogrzebowym w łódzkiej archikatedrze przewodniczy metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. - Śpiew to doświadczenie wspólnoty. I właśnie dziś za to doświadczenie dziękujemy - podkreślił duchowny.

Reklama

Metropolita na początku mszy świętej po powitaniu bliskich zmarłego wokalisty nawiązał do jego talentu, który - jak mówił arcybiskup - był darem Bożym. Krzysztof Krawczyk, co podkreślił metropolita, "odsłaniał obecność Boga".

"Dziękujemy za życie i twórczość Krzysztofa Krawczyka"

Reklama

- Śpiew przynosi nam doświadczenie wspólnoty. Pana można poznać w pieśni. Jego obecność odsłania się w obecności w muzyce, pięknie, we wspólnocie, w miłości - podkreślił abp Ryś.

- Mamy ochotę powiedzieć "dziękuję tym, przez których ta obecność się odsłaniała" - zaznaczył. - Dziś nasze "dziękuję" wypowiadamy wobec pana Krzysztofa Krawczyka - mówił. - Dziękujemy za jego życie i twórczość. Za to, że Pan był jego pieśnią i Zbawcą tej pieśni - podsumował metropolita podczas mszy żałobnej Krzysztofa Krawczyka w łódzkiej archikatedrze.

Zobacz relację z ostatniego pożegnania Krzysztofa Krawczyka.

Tłumy żegnają Krzysztofa Krawczyka

Ze względu na pandemię w uroczystościach pogrzebowych artysty wewnątrz świątyni mogło wziąć udział tylko 75 osób, ale na zewnątrz archikatedry zgromadziło się kilkaset osób, znajomych i fanów artysty.

Po mszy w podłódzkich Grotnikach, gdzie mieszkał wokalista, na miejscowym cmentarzu odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

Czytaj również: Te sceny łapią za serce. Przed kościołem gromadzą się tłumy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne