Reklama

Reklama

Pogrzeb Jaruzelskiego: IPN sprzeciwia się pochowaniu gen. Jaruzelskiego na Powązkach

IPN protestuje przeciw pochowaniu gen. Jaruzelskiego na Wojskowych Powązkach. - To miejsce dla narodowych bohaterów a nie komunistycznych dyktatorów - mówi w rozmowie z Konradem Piaseckim z RMF FM prezes IPN.

 - To miejsce dla narodowych bohaterów, a nie komunistycznych dyktatorów - mówi w rozmowie z Konradem Piaseckim prezes IPN.

Reklama

Zdaniem IPN generał powinien być pochowany wszędzie, tylko nie na Wojskowych Powązkach.

- Chcemy zachować, czy tak naprawdę przywrócić, charakter tej wyjątkowej nekropolii w dziejach Polski. Nie powinniśmy chować tam kolejnego komunistycznego dyktatora - mówi prezes IPN Łukasz Kamiński. Przekonuje, że pogrzeb generała powinien mieć charakter wyłącznie rodzinny, a nie państwowy.

Przypomnijmy, ze jeszcze za życia generała prezes IPN mówił na antenie RMF, że o ile groby komunistycznych dygnitarzy nie zostaną przeniesione z Wojskowych Powązek, to powinny zostać trwale oznaczone przez tablice informujące: kim był i i co robił zmarły.

Pogrzeb generała w najbliższy piątek

Pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego odbędzie się w piątek o godz. 12. Stołeczny ratusz potwierdził dziś, że ostatni przywódca PRL spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Wczoraj o takie miejsce spoczynku generała oraz o wojskową asystę na jego pogrzeb zawnioskował w stołecznym ratuszu Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. 

Inicjatywę poparła rodzina zmarłego. Monika Jaruzelska podkreślała, że jej ojciec całe życie czuł się przede wszystkim żołnierzem i chciał spocząć wśród towarzyszy broni.

Konrad Piasecki

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Jaruzelski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy