Reklama

Reklama

Podtopione posesje i budynki. Strażacy interweniowali 250 razy

Mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że w środę straż interweniowała aż 250 razy ze względu na burze. Podtopione posesje i budynki są m.in. w powiecie kłodzkim oraz ząbkowickim na Dolnym Śląsku.

- W środę straż interweniowała 250 razy ze względu na burze - przekazał mł. bryg. Kierzkowski. Najgorsza sytuacja jest w południowo-zachodniej części kraju. W woj. śląskim było 76 interwencji strażaków, 60 w woj. dolnośląskim i 27 w woj. opolskim.

Najtrudniejsza sytuacja - podtopione posesje i budynki - panuje w powiecie kłodzkim (29 wyjazdów strażaków) i powiecie ząbkowickim (dziesięć interwencji) w woj. dolnośląskim.

Zablokowana droga

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska poinformowała po godz. 21, że najwięcej zgłoszeń związanych z gwałtownymi opadami i przyborem wód jest w powiecie wodzisławskim - 48, raciborskim - 19 i rybnickim - 5.

Reklama

Lokalne media i internauci z tej części województwa informują o gwałtownych burzach, ulewach i opadach gradu. W wielu miejscach zalane zostały drogi, piwnice i posesje, w niektórych woda podmyła chodniki.

O utrudnieniach na drodze krajowej nr 45, na odcinku pomiędzy Raciborzem a Chałupkami w Krzyżanowicach poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Z powodu zalęgającego błota na jezdni po ulewnym deszczu trasa została zablokowana. Jak powiedział dyżurny katowickiego oddziału GDDKiA, na miejscu jest straż pożarna i policja. 

IMGW informowało wcześniej, że silniejsze burze są właśnie spodziewane na południowym zachodzie kraju - od południowej części Wielkopolski, przez Dolny Śląsk, po Opolszczyznę i na południowym zachodzie Górnego Śląska.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy