Reklama

Reklama

Podkomisja smoleńska spotka się z MAK? Wiceszef MON komentuje

Nie wcześniej jak w połowie października mogłoby dojść do rozmów polskich i rosyjskich ekspertów, badających przyczyny katastrofy smoleńskiej - podaje "Polskie Radio". Zdaniem wiceszefa MON Wojciecha Fałkowskiego Polska nadal będzie domagała się oddania wraku prezydenckiego samolotu.

Pytany przez dziennikarzy wiceminister Wojciech Fałkowski podkreślił, że podkomisję smoleńską czeka jeszcze wiele badań, ale pierwsze wyniki zwróciły uwagę Rosjan z Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK). "Rosjanie pod wpływem nowych ustaleń komisji pana profesora Berczyńskiego zmienili swoje stanowisko. Chcą teraz rozmawiać i udostępniać swoje materiały" - powiedział wiceszef MON. Dodał, że taka zmiana stanowiska Rosjan nie odwiedzie Polski od kontynuowania prac i prowadzenia śledztwa.

Reklama

Wiceminister Fałkowski dodał, że członkowie podkomisji smoleńskiej liczą, że od strony rosyjskiej uzyskają nie tylko wszelkie informacje na ten temat, ale też dokumentację i oryginały czarnych skrzynek.

Szefowa MAK spotka się z podkomisją MON

Możliwość spotkania szefowej Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Tatiany Anodiny z podkomisją polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej potwierdził przedstawiciel służb prasowych MAK Siergiej Zajko.

Pierwszy informację na ten temat przekazał rosyjski ambasador w Polsce Siergiej Andriejew. Poinformował on, że kilka tygodni temu szef podkomisji MON Wacław Berczyński zwrócił się pisemnie z wnioskiem o spotkanie do szefowej Tatiany Anodiny i otrzymał odpowiedź potwierdzającą. Doniesienia te potwierdził przedstawiciel biura prasowego MAK Siergiej Zajko. -"Na prośbę strony polskiej Tatiana Grigoriewna zgodziła się spotkać z przewodniczącym nowej podkomisji" - powiedział "Polskiemu Radiu" Zajko.

Przedstawiciel Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego dodał, że trwa uzgadnianie terminu spotkania, ale zaznaczył, że co najmniej do 10 października szefowa MAK ma inne, zaplanowane obowiązki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy