Reklama

Reklama

Podejrzani o udział w tzw. mafii paliwowej zatrzymani przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne dwie osoby podejrzewane o udział w tzw. mafii paliwowej - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Jak ustalili śledczy, zatrzymani nie odprowadzili ponad 300 tys. podatku VAT.

Wydział komunikacji społecznej CBA potwierdził, że kolejnych zatrzymań podejrzewanych o członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej działających w ramach tzw. mafii paliwowej dokonali funkcjonariusze łódzkiej delegatury Biura.

Reklama

Do zatrzymań dwóch mężczyzn doszło na terenie Małopolski i Mazowsza. Jednocześnie przeszukano ich miejsca zamieszkania, a także inne wytypowane uprzednio lokalizacje - podał wydział.

Zarzuty

Śledczy ustalili, że zatrzymani przez CBA mężczyźni kontrolowali dwie spółki paliwowe, których celem było wyłącznie nieodprowadzanie VAT.

Agenci CBA przewieźli zatrzymanych do nadzorującej śledztwo Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Postawiono im zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uszczuplenia należności podatkowych skarbu państwa. Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował poręczenie majątkowe i dozór policji.

Działania mafii paliwowej

Wydział przypomniał, że zatrzymania to kolejne działania, elementy śledztwa dotyczącego działania w latach 2013-2018 tzw. mafii paliwowej. Jak wynika z dotychczas zgromadzonych informacji, grupa przestępcza wprowadziła do obrotu, a następnie wystawiała fikcyjne faktury na towary - olej napędowy, olej smarowy, benzyny oraz olej rzepakowy, i fałszowano dokumentację księgową.

Postępowanie przeciw tzw. mafii paliwowej prowadzone jest przez cztery delegatury CBA - białostocką, katowicką, łódzką i wrocławską. Do tej pory ponad 120 osób usłyszało zarzuty w nadzorującej śledztwo Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku. Zabezpieczony przez śledczych majątek to blisko 13 mln zł.

Śledztwo nadal rozwija się, a Biuro nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy