Reklama

Reklama

Pod Radomiem stworzył własne państwo

Choć brzmi to jak fragment powieści science fiction, pod Radomiem powstało Królestwo Kabuto, a dokładniej kolonia monarchii założonej przez władcę Mieszka Makowskiego. W Kabuto nie płaci się podatku VAT i podatku dochodowego. Obywatele monarchii zobowiązani są jedynie do opłaty rejestracyjnej w wysokości dwóch tysięcy zł.

Mieszko Makowski stworzył Królestwo Kabuto na mocy konwencji w Montevideo z 1933 roku. Główne terytorium Kabuto znajduje się na dotychczasowej ziemi niczyjej (terra nullis) znanej pod nazwą Dixon Entrance oraz na obszarach wodnych na północ od linii "A-B" wyznaczonej przez trybunał arbitrażowy w 1903 roku pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kanadą na Pacyfiku. Oba obszary do których żadne inne państwo nie rościło prawa własności mają około 72 km2 i 1,4 km2. Terytorium wodne zostało zajęte drogą proklamacji przez Władcę Kabuto - czytamy na stronie Królestwa.

Reklama

Skąd zatem terytorium pod Radomiem, na potrzeby którego Makowski nabył nieruchomość o powierzchni kilku  tysięcy metrów kwadratowych? Kolonia w formie państwa stowarzyszonego w Polsce powstała na podstawie dokumentów przyjętych przez polskie ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.  Wcześniej Makowski zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy, który skierował obecnego monarchę Kabuto do resortu spraw wewnętrznych. Ostatecznie odłączenie prywatnej nieruchomości od terytorium Polski, poparte kilkuset deklaracjami, doszło do skutku.

Jak na razie Kabuto liczy 611 obywateli. Chętni mogą wypełnić wniosek o obywatelstwo Królestwa Kabuto na stronie internetowej. Monarcha ma własne ministerstwa, Akademię Wojskową, a kwestie prawne normuje Statut Organiczny Królestwa Kabuto, który - wraz z Konstytucją RP - jest prawem obowiązującym na terenie monarchii.

Kabuto ma również własne motto. To łacińska sentencja "Audaces fortuna iuvat", czyli "odważnych szczęście wspiera". Odwagi w tworzeniu nowych państw Makowskiemu nie brakuje, gdyż wcześniej stworzył  Unię Planetarną w kosmosie, która ma wielkość 12 układów słonecznych i od Ziemi dzieli ją 40 lat świetlnych. "Państwo jest założone zgodnie z prawem. Powstało na bazie Międzynarodowego Traktatu Kosmicznego i Traktatu Księżycowego" - przekonywał Makowski na falach radomskiego Radia Dla Ciebie.

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy