Reklama

Reklama

PO: Schetyna nie zachowa stanowiska pierwszego wiceprzewodniczącego

Grzegorz Schetyna prawdopodobnie nie zachowa stanowiska pierwszego wiceprzewodniczącego PO - mówi poseł Marzena Okła - Drewnowicz z zarządu krajowego tej partii.

Dziś w Warszawie zbierze się Rada Krajowa Partii, by wybrać zastępców Donalda Tuska, sekretarza generalnego, skarbnika oraz członków zarządu krajowego.
Marzena Okła - Drewnowicz mówiła w radiowej Jedynce, że jest bardzo prawdopodobne, iż zostanie zachowane stanowisko pierwszego wiceprzewodniczącego PO. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będzie nim nadal Grzegorz Schetyna.

Reklama

Ujawniono, kogo będzie rekomendował Tusk do zarządu PO


- W Platformie Obywatelskiej jest i będzie miejsce dla Grzegorza Schetyny - zapewniła przy tym Marzena Okła - Drewnowicz. Dodała, że o tym, jakie to będzie miejsce, zdecyduje szef partii, Donald Tusk.
Jak nieoficjalnie dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, do zarządu PO premier będzie rekomendował Radzie Krajowej między innymi Ewę Kopacz, Hannę Gronkiewicz-Waltz, Jadwigę Rotnicką, Pawła Grasia, Cezarego Grabarczyka, Bogdana Borusewicza, Radosława Sikorskiego oraz Jacka Rostowskiego. W tym gronie nie ma Grzegorza Schetyny. Jego stronnicy już zapowiedzieli, że zgłoszą jego kandydaturę z sali.

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Schetyna | Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje