Reklama

Reklama

​Plany rządowej willi w internecie

W willi przy ul. Sulkiewicza 6 w Warszawie kwaterowani są premierzy. To pilnie strzeżony budynek. Jak informuje rp.pl, rozkład pomieszczeń obiektu można znaleźć w internecie. Plik z planami willi pojawił się przy okazji ogłaszania przetargu na remont.

Centrum Obsługi Administracji Rządowej w 2019 r. ogłosiło przetarg na przebudowę jednej z łazienek i remont drugiej. Jako element dokumentacji przetargowej dołączono pełne plany willi. Wszystko opublikowano w internecie.

Szczegółowe plany

Jak informuje "Rzeczpospolita" w pliku o rozmiarze 150 megabajtów znalazło się 18 planów - w tym rzuty wszystkich kondygnacji, pionowe przekroje budynku z usytuowaniem drzwi, okien i schodów oraz plany centralnego ogrzewania, kanalizacji, instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznym i technicznych - łącznie z gniazdami telefonicznymi i komputerowymi.

Reklama

Plany są szczegółowe. Zawierają opis powierzchni i przeznaczenia wszystkich pomieszczeń.

Dokumentacja przedstawia także plany techniczne dotyczące m.in. dopuszczalnego obciążenia stropów i ich konstrukcji.

Przepisy o poufności

Od 2016 r. obowiązują przepisy prawa zamówień publicznych, według których "zamawiający nie ma obowiązku udostępniania części specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej, jeżeli nałożył na wykonawców wymogi mające na celu ochronę poufnego charakteru informacji".

Centrum Informacyjne Rządu tłumaczy jednak, że nie mogło z nich skorzystać, ponieważ dokumentacja zamówienia nie była klauzulowana i nie podlega ustawie o ochronie informacji niejawnych.

"Nie ma podstaw do nałożenia obowiązku poufnego charakteru informacji" - podkreśla.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje