Reklama

Reklama

PiS uda się do Rzymu. W 10-ciu wagonach

Nie tylko parlamentarzyści PiS, ale także lokalni politycy, m.in. burmistrzowie i pracownicy partii wraz z rodzinami udadzą się na majową uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II. Kilkaset osób pojedzie do Rzymu specjalnym 10-wagonowym pociągiem.

O szczegółowych planach pielgrzymki poinformowało biuro prasowe klubu PiS. Pociąg wyruszy z Warszawy 30 kwietnia. Podróż potrwa kilkanaście godzin.

Chęć wyjazdu potwierdziło ponad 150 parlamentarzystów. Oprócz nich do Stolicy Apostolskiej pojedzie spora grupa burmistrzów i radnych wybranych z list PiS.

1 maja uczestnicy pielgrzymki na Placu Św. Piotra będą uczestniczyć w uroczystości wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze. 2 maja działacze PiS wrócą do kraju.

"Wyjazd ma charakter pielgrzymki. Pojedzie z nami kapelan parlamentarzystów. Jedziemy się modlić, nie zwiedzać" - powiedział PAP sekretarz klubu PiS Krzysztof Tchórzewski.

Reklama

Prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził ubiegłym tygodniu, że pojedzie do Rzymu pociągiem. "Mam zamiar jechać razem z naszą delegacją. Załatwiliśmy już sobie sposób transportu - to jest pociąg. Będę ze swoimi bliskimi. To jest wydarzenie tego typu, że sądzę, iż jest to najwłaściwsze rozwiązanie" - mówił Kaczyński. Na razie nie wiadomo, czy pociągiem do Rzymu uda się Marta Kaczyńska z mężem i dziećmi.

Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez właśnie przez niego. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w wigilię tej uroczystości, przypadającej tydzień po Wielkanocy.

W uroczystościach beatyfikacyjnych w Watykanie mają też wziąć udział m.in. prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna razem z ponad 70 posłami z różnych klubów (oprócz PiS) polecą do Watykanu na beatyfikację Jana Pawła II rządowym embraerem.

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Jan Paweł II | uda | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje