Reklama

Reklama

PiS przedstawia program "Teraz rodzina"

Ulgi podatkowe dla rodzin, karta rodziny wielodzietnej, zerowa stawka VAT na ubranka dla dzieci - to niektóre elementy programu "Teraz rodzina" przedstawionego w czwartek przez PiS.

- Jutro przemówienie ratunkowe Donalda Tuska. Zapowiada on, że będzie mówił o rodzinie. Ostatnio mieliśmy przykład, jak premier potrafi dbać o rodzinę, ale najlepiej to dba o swoją - mówił na konferencji prasowej rzecznik PiS Adam Hofman.

Reklama

Z kolei szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zwracał uwagę, że młodzi Polacy, którzy wyemigrowali z Polski, decydują się na posiadanie dzieci, a tymczasem w Polsce dzieci rodzi się coraz mniej. - Dzieje się tak, dlatego że w naszym kraju nie ma rozwiązań przyjaznych rodzinie - uważa Błaszczak.

W programie "Teraz rodzina" zaproponowano m.in. progresywną ulgę z tytułu posiadania dzieci, która wzrasta o 50 proc. z każdym kolejnym dzieckiem w rodzinie, kartę rodziny wielodzietnej, która umożliwiałaby korzystanie z placówek kulturalnych, sportowych czy środków transportu publicznego, a także wprowadzenie zerowej stawki VAT na ubranka dla dzieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje