Reklama

Reklama

PiS: Premier kłamie w sprawie pakietu klimatycznego

Adam Hofman zarzuca premierowi kłamstwo w sprawie pakietu klimatycznego. Polityk PiS w radiowej Trójce przypomniał, że to Donald Tusk podpisał dokument, który ogranicza emisję gazów cieplarnianych przez polski przemysł.

Według Hofmana, szef rządu dodatkowo zgodził się na inne założenia, niż uzgodnione wcześniej przez Lecha Kaczyńskiego. Poseł tłumaczył, że prezydent Kaczyński zgodził się na redukcję emisji CO2 przez Polskę w stosunku do roku bazowego - 1989. Hofman dodał, że rząd PO zgodził się na redukcję w stosunku do 2005 roku, co było bardziej niekorzystne dla naszego przemysłu.

Przywódcy krajów Unii Europejskiej w marcu 2007 roku przyjęli założenia dotyczące ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych przez europejski przemysł. W dokumentach istnieje odniesienie do roku 1990.
- UE podejmuje stanowcze, niezależne zobowiązanie do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do 2020 roku o co najmniej 20 procent w porównaniu do 1990 roku - czytamy w konkluzjach z posiedzenia Rady Europejskiej.

Z kolei w dokumencie z 2008 roku dotyczącym kompromisu końcowego w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego, rok 2005 lub średnia z lat 2005-2007 są określone jako podstawy obliczania rozdziału uprawnień do emisji gazów cieplarnianych.

Dowiedz się więcej na temat: Adam Hofman | Donald Tusk | rząd Donalda Tuska | pakt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje