Reklama

Reklama

PiS: PO blokuje temat Smoleńska w komisji służb specjalnych

Platforma Obywatelska obawia się tematu Smoleńska na posiedzeniu sejmowej komisji do spraw służb specjalnych - tak uważa jej obecny szef Marek Opioła z PiS. PO zaprzecza i przekonuje, że jedynie chce przestrzegać regulaminu Sejmu.

Przed południem posłowie mieli zająć się informacją szefów Służby Kontrwywiadu i Wywiadu Wojskowego dotyczącą nadzoru nad bezpieczeństwem samolotu Tu-154M w latach 2009-2010. Do rozmowy jednak nie doszło.

Szef komisji Marek Opioła z PiS jest oburzony faktem zablokowania prac posłów". - Jeden wielki skandal. PO panicznie boi się tematu Smoleńska i za pomocą gierek proceduralnych blokuje komisje - przekonuje Opioła.

Reklama

Z kolei Elżbieta Radziszewska wiceszefowa komisji z PO twierdzi, że to PiS zaskoczył posłów nagłym wprowadzeniem tematu Smoleńska.

- Plan prac komisji uzgodniono wiele tygodni temu i takiej propozycji nie było. Nie widzę żadnych przeszkód by taki temat wprowadzić pod obrady, tylko musi być to zgodne z procedurami - argumentuje Elżbieta Radziszewska.

Poseł PiS przypominał jednak, że ostatnio na prośbę polityków PO zmienił plan prac komisji do służb specjalnych i dołączył temat memorandum gazowego z Rosją. Opioła dodaje, że wówczas nie zarzucano mu łamania prawa.

Ostatecznie większość komisji zdecydowała, że dopiero za 2 tygodnie posłowie rozstrzygną czy w ogóle zajmą się tą sprawą.

Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje