Reklama

Reklama

PiS pikietowało przeciwko gender. "To anormalna ideologia"

Forum Młodych PiS zorganizowało w Szczecinie pikietę przeciwko gender, którą uznaje za ideologię aspołeczną i anormalną.

Na placu Grunwaldzkim zebrało się kilkunastu działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, którzy mówili, że gender zagraża przyszłości dzieci i jest wypaczeniem tradycyjnego modelu rodziny.

Reklama

- Gender jest zagrożeniem dla obywateli, którzy chcą żyć normalnie, tak jak nakazuje natura - mówił Rafał Niburski, przewodniczący Forum Młodych PiS i organizator pikiety.

Dzisiaj w "Salonie Politycznym Trójki" w innym tonie wypowiedział się prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber. "Studia gender są bardzo ważne i cenne o ile dotyczą płci w kontekście społeczno-kulturowym" - stwierdził Kleiber. Jednocześnie przestrzegł przed ideologizacją nauki, gdyż zawsze jest ona szkodliwa.

"To, co się nazywa po angielsku gender studies, czyli studiowanie, nauka związana z tożsamością kulturowo-społeczną (...) to część nauk społecznych, która rzeczywiście od kilkudziesięciu lat jest uprawiana. Są na ten temat książki, jest nawet encyklopedia. Tutaj właściwie trudno jest mieć jakieś zastrzeżenia" - ocenił Kleiber w "Salonie Politycznym Trójki".

Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość | gender

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne