Reklama

Reklama

PiS: Komorowski powinien stanąć przed podkomisją ds. SKOK-ów

Prezydent Bronisław Komorowski powinien stanąć przed nadzwyczajną podkomisją ds. SKOK-ów - uważa Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem PiS, prezydent powinien wyjaśnić, dlaczego wycofał z Trybunału Konstytucyjnego kilkadziesiąt zarzutów dotyczących ustawy z 2009 roku z wniosku swego poprzednika i dlaczego sam skierował do Trybunału wniosek dotyczący nowelizacji ustawy o SKOK-ach z 2013 roku.

- W tej sprawie na początku posiedzenia podkomisji złożymy wniosek formalny - zapowiadał poseł Jerzy Szmit. Dodał, że odrzucenie tego wniosku będzie dowodem na upolitycznienie problemu spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych przez rządzących. W takim przypadku mieliby bowiem zajmować się sprawą w podkomisji nie by wyjaśnić działanie SKOK-ów, a po to, by uderzyć w Andrzeja Dudę jako kandydata PiS na prezydenta.

Reklama

Na dzisiejsze posiedzenie podkomisji zaproszony został Andrzej Duda. W porządku obrad jest informacja dotycząca przygotowania wniosku prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z konstytucją ustawy z 2009 roku o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

Andrzej Duda prawdopodobnie nie stawił się na to posiedzenie, bo w tym samym czasie spotkał się ze swymi wyborcami w Grójcu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje