Reklama

Reklama

PiS chce informacji MSZ ws. programu dotyczącego relacji Polska-Rosja

PiS złoży wniosek, by szef MSZ Radosław Sikorski przedstawił na posiedzeniu Sejmu informację ws. deklaracji "Program 2020 w relacjach polsko-rosyjskich" - poinformował PAP poseł PiS Krzysztof Szczerski. - To skandal, że tak ważny dokument nie był konsultowany z parlamentarzystami - uważa.

Wspólna deklaracja "Program 2020 w relacjach polsko-rosyjskich" została podpisana w czwartek w Warszawie przez Sikorskiego i szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa. Zawiera spis priorytetów i kierunków współpracy między oboma krajami.

Reklama

- Chcemy debaty sejmowej nad tym dokumentem. To skandal, że został podpisany bez konsultacji ze wszystkimi klubami. Jego zakres przekracza kadencję obecnego Sejmu. Będą go musiały realizować kolejne rządy - powiedział PAP Szczerski.

Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski podkreślił, że dokument jest jawny i zaraz po podpisaniu został umieszczony na stronie internetowej ministerstwa. - Nie mamy w tej sprawie nic do ukrycia - zaznaczył.

Sikorski i Ławrow przewodniczyli w czwartek ósmemu posiedzeniu Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej.

- Uważamy, że ten format jest bardzo efektywny i z satysfakcją zawiadamiamy, że w wyniku naszej pracy podpisaliśmy (...) "Program 2020 w stosunkach polsko-rosyjskich". Jest to pierwszy tego typu dokument i myślę, że pozwoli nam on osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w naszej wspólnej działalności, by nadać nową jakość naszym relacjom, między naszymi narodami, krajami, społeczeństwami, które uważamy za przyjazne - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji na wspólnej z Sikorskim konferencji prasowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje