Reklama

Reklama

Pierwszy dzień szkoły. Życzenia premiera

Życzę, żebyście chorągwie waszych marzeń trzymali wysoko - powiedział premier Mateusz Morawiecki w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Dodał, że szkoła ma uczyć m.in. "odpowiedzialności, czym jest przyjaźń, czym jest wspólnota, czym jest patriotyzm"

Premier wyraził nadzieję na powrót "do tego normalnego życia koleżeńskiego, przyjacielskiego". - Oby tak było, oby to trwało jak najdłużej, oby już nigdy żadna pandemia nie zakłóciła normalnego funkcjonowania szkoły - zaznaczył szef rządu.

"Szkoła ma uczyć, czym jest przyjaźń, czym jest wspólnota, czym jest patriotyzm"

Jak dodał, "szkoła ma uczyć oczywiście języka polskiego, matematyki, przyrody, geografii i innych przedmiotów, ale nie tylko tego".

- Ma także uczyć odpowiedzialności, ma uczyć tego, czym jest przyjaźń, czym jest wspólnota, czym jest patriotyzm. Taka szkoła, wypełniona taką treścią, będzie dla nas, Polaków, wielkim wsparciem; wsparciem w poszukiwaniu tego co nowe, piękne, nieznane, ważne, inne - powiedział premier.

Reklama

Pierwszy dzień szkoły. "Żebyście mieli w sobie siłę i dumę ucznia"

Morawiecki przytoczył słowa Jana Pawła II, że człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest niejako twórcą samego siebie. - Dodałbym: także twórcą otoczenia, twórcą wspólnoty wokół siebie. To jest takie nasze wielkie zadanie: abyśmy w chwilach próby, ale także w tych dniach normalności potrafili wykrzesać z siebie to najbardziej wartościowe - powiedział.

ZOBACZ: Gwiazdy świętują rozpoczęcie roku szkolnego

- Tego wam życzę, drodzy uczniowie: żebyście mieli w sobie tę siłę, tę dumę, dumę ucznia i potrzebę sięgania ciągle wyżej. Żebyście proporce, chorągwie waszych marzeń trzymali wysoko, żebyście za nimi podążali, żeby były one ważne, dobre i piękne"- podkreślił szef rządu.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama