Reklama

Reklama

Pierwsze takie losowanie. Loteria szczepionkowa trwa

Pierwsze takie losowanie w loterii szczepionkowej. W środę 4 sierpnia po raz pierwszy można wygrać nagrody miesięczne w Loterii Narodowego Programu Szczepień. W puli są dwa samochody Toyota Corolla oraz dwie nagrody po 100 tys. zł. Loteria szczepionkowa trwa od 1 lipca.

Loteria szczepionkowa to jeden z pomysłów rządzących, by zachęcić Polaków do szczepień przeciw koronawirusowi.

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?

We wtorek Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, zapowiedział na antenie Polsat News, że kolejne obostrzenia mogą mieć charakter regionalny i zostaną nimi w pierwszej kolejności objęte te części kraju, gdzie poziom wyszczepienia populacji jest niski. 

Dodatkowo kolejne restrykcje ogłoszone przez rząd miałyby obejmować tylko osoby, które nie zdecydowały się na szczepienie.

- Byłoby to pewnie na zasadzie, że wprowadzamy restrykcje dla wszystkich, ale zdejmujemy je z osób zaszczepionych, ponieważ są to osoby bezpieczne. Tu nie ma mowy o żadnej segregacji. Jeżeli ktoś jest bezpieczny, może chodzić i uczestniczyć w życiu społecznym - powiedział Andrusiewicz.

Reklama

Loteria szczepionkowa i nagrody

Od początku loterii codziennie przyznawane są tzw. nagrody natychmiastowe, czyli 500 zł lub 200 zł. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi 52 000 sztuk.

W przypadku nagród natychmiastowych zwycięzcy są informowani o wygranej SMS-em wysłanym przez Totalizator Sportowy.

Informacja o wylosowaniu nagród o większej wartości TS przekazuje telefonicznie.

Do nagród o wyższej wartości należą nagrody tygodniowe, miesięczne i finałowe.

Pierwsze takie losowanie w loterii szczepionkowej

Co tydzień do wygrania jest pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Co miesiąc - dwa samochody Toyota Corolla i dwa razy po 100 tys. złoty. Pierwsze losowanie miesięczne odbędzie się już dziś, 4 sierpnia.

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 000 000 złotych każda, a także dwa samochody toyota C-HR.

Zobacz, czy jesteś na liście zwycięzców w loterii szczepionkowej - KLIKNIJ TUTAJ

Loteria szczepionkowa. Jak wziąć udział?

Udział w loterii szczepionkowej mogą wziąć wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.

Jak się zapisać? Można to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 oraz przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP.

Czytaj też:

Loteria szczepionkowa. Rejestracja i jak sprawdzić nagrodę?

Naukowcy: Loterie szczepionkowe nie działają

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje