Reklama

Reklama

Pierwsza ofiara AH1N1 w Szczecinie

Pierwsza ofiara wirusa AH1N1 na Pomorzu Zachodnim. Leczący się w Szpitalu Klinicznym Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie mężczyzna zmarł na skutek powikłań. Jak informuje Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w tym mieście od początku sezonu stwierdzono w regionie ponad 27 tysięcy zachorowań na grypę, w tym u 13 chorych stwierdzono wirusa typu AH1N1: "Aktualnie stan dwóch osób jest ciężki. Jedna osoba zmarła z powodu powikłań grypowych wirusa AH1N1. Osoba, która zmarła cierpiała na inne choroby współistniejące".

Jak podkreśla rzeczniczka szczecińskiego sanepidu świadomość mieszkańców województwa co do ochrony przed chorobą jest z roku na rok coraz większa: "Zaszczepiło się ponad 55 tysięcy osób w województwie zachodniopomorskim. Jest to o 5 tysięcy więcej niż w 2012 roku. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że szczepionki są dla nas dobre i zawierają w sobie te wszystkie komponenty, które krążyły w ubiegłym sezonie grypowym. w 2012 roku krążyła grypa AH1N1 i w szczepionce na 2013 roku te komponenty się znalazły".

Od początku września 2013 roku do końca lutego stwierdzono ponad półtora miliona zachorowań na grypę i zakażenia grypopodobne w całej Polsce.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: A/H1N1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje