Reklama

Reklama

Piechociński: Styczeń optymalnym terminem na rekonstrukcję

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński (PSL) powiedział w sobotę w Katowicach, że dla niego optymalnym terminem na dużą zmianę w rządzie byłoby zakończenie prac nad budżetem, czyli styczeń przyszłego roku.


- Wtedy w sposób naturalny kończy się określone zadanie, które każdy z nas na siebie brał i jest możliwość dyskusji - argumentował Piechociński podczas konferencji prasowej w Katowicach. Ubolewał jednocześnie, że "w wyniku deklaracji niektórych ministrów, którzy przygotowują się do wyborów europejskich, a także takich wydarzeń, jak związane z osobą ministra Nowaka, pewnie ta decyzja zapadnie szybciej".

Reklama

Komentując dymisję ministra Nowaka, Piechociński stwierdził: - To jest mało przyjemny fakt. W tej sytuacji, która wydarzyła się z udziałem ministra Nowaka premier nie mógł się zachować inaczej.

Dodał, że po wtorkowym posiedzeniu rządu zapewne spotka się z premierem Donaldem Tuskiem i "omówią następne scenariusze".

W piątek premier przyjął dymisję ministra transportu Sławomira Nowaka. Dymisja ma związek z wnioskiem prokuratury o uchylenie Nowakowi immunitetu. Tego samego dnia bowiem do prokuratora generalnego trafił wniosek o uchylenie immunitetu ministrowi transportu. Według śledczych Nowak świadomie nie wykazał w oświadczeniach majątkowych drogiego zegarka.

Również w piątek minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka potwierdziła, że planuje odejść z rządu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL