Reklama

Reklama

Petru: Tykająca bomba nieświadomie włożona do rządu

- Prof. Marian Zembala codziennie swoimi wypowiedziami będzie kwestionował ostatnie 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej. To może być tykająca bomba zupełnie nieświadomie włożona do rządu - powiedział Ryszard Petru, komentując słowa nowego ministra zdrowia, który stwierdził, że jeżeli ktokolwiek z pracowników jego szpitala podjąłby strajk, na drugi dzień zostałby zwolniony.

Reklama

Inicjator stowarzyszenia NowoczesnaPL podkreślił jednak, że prof. Marian Zembala nie powinien zostać za swą wypowiedź zdymisjonowany.

- Platforma Obywatelska zanotuje zjazd, ponieważ w cztery miesiące nie da się odrobić ośmiu lat - powiedział Ryszard Petru. Przyznał, że nie wierzy w "nowe otwarcie" w wykonaniu PO.

- Donald Tusk robił takich nowych otwarć kilka, ale nie można tego robić na cztery miesiące przed wyborami. Po ośmiu latach trzeba rozliczyć rządzących z tego, co zrobili, a nie z tego co obiecują - stwierdził Ryszard Petru.

Petru mówił również, że nie udało mu się jeszcze zarejestrować organizacji. - Stowarzyszenie jest od trzech miesięcy w rejestracji i z jakiegoś powodu nie może być zarejestrowane. Nie wiem, dlaczego tak jest, ale proces ewidentnie się przedłuża - powiedział.

Polityk stwierdził, że trudno mu uwierzyć, że zwłoka to przypadek, ale nie ma dowodów, że jest inaczej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama