Reklama

Reklama

Petru: Kaczyński wytoczył mi proces za tweeta

"​Jedynym człowiekiem, który trafia do sądu za aferę Srebrnej, jestem ja! Jarosław Kaczyński wytoczył mi właśnie proces za tweeta" - poinformował poseł Ryszard Petru na Twitterze.

Jak informuje Petru, zawiadomienie prezesa PiS ma dotyczyć wpisu, którym Petru skomentował opisywaną przez "Gazetę Wyborczą" sprawę inwestycji Spółki Srebrna. 

Reklama

"Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie pracy i po roku nie płaci jest po prostu oszustem" - napisał wówczas Petru.

Pod koniec stycznia "Gazeta Wyborcza" opublikowała szereg nagrań z lipcowych rozmów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem. Rozmowy dotyczyły planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna.

Od stycznia w prokuraturze badane jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS - chodzi o brak zapłaty za złożone austriackiemu biznesmenowi zlecenie związane z przygotowaniami do tej budowy.

Jarosław Kaczyński odpiera zarzuty. Jak informowano, skierował on już zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej" oraz posłów Platformy Obywatelskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama