Reklama

Reklama

Petru: 70 procent studentów chce wyjeżdżać z kraju

​70 procent studentów polskich uczelni marzy o tym, aby wyjechać za granicę - powiedział w radiowej Jedynce inicjator stowarzyszenia NowoczesnaPL Ryszard Petru.

Wskazał na dominujący problem. - Młodzi ludzie kończą edukację i nagle okazuje się, że uczyli się nie tego, co trzeba. Rynek pracy ich nie potrzebuje i obawia się - powiedział ekonomista. Dodał, że w ostatnich latach polski rząd postawił na tanie miejsca pracy. Dlatego też, nie ma się co dziwić, że ludzie zarabiają 2 tysiące złotych na rękę. - Staliśmy się krajem montowni - powiedział Petru.

Reklama

Inicjator NowoczesnejPL mówił też o niewydolnym systemie sądownictwa. Przypomniał aferę Amber Gold i jej prezesa Marcina P., który od trzech lat siedzi w areszcie. Zdaniem Ryszarda Petru, taka sprawa powinna być od dawna zakończona, a nie przeciągana w czasie.
Ryszard Petru nawiązał również do prof. Leszka Balcerowicza. Wyjaśnił, że ekonomista nie był ani inicjatorem, ani założycielem stowarzyszenia. - Powiedział jedynie, że podoba mu się pomysł powołania stowarzyszenia - reasumował Ryszard Petru.

Nowoczesna.pl to przykrywka Platformy? Dołącz do dyskusji!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy