Reklama

Reklama

Paweł Rabiej o współpracy z Platformą Obywatelską

​Współpraca w przeciwstawianiu się PiS-owi i rywalizacja na pomysły programowe - tak według Pawła Rabieja powinny wyglądać w przyszłości relacje między Nowoczesną a Platformą Obywatelską.

Rzecznik Nowoczesnej, gość Polskiego Radia 24 powiedział, że oba ugrupowania powinny współpracować "tam, gdzie muszą", i gdzie występuje "bezpośrednie zagrożenie" ze strony partii rządzącej, czyli na przykład w kwestii Trybunału Konstytucyjnego.

W przypadku innych spraw - zdaniem Pawła Rabieja - najlepiej by było, gdyby Nowoczesna i PO rywalizowały na programy. Jednocześnie wyraził nadzieję, że to propozycje Nowoczesnej bardziej spodobają się Polakom.

Paweł Rabiej podkreślił, że Platforma Obywatelska musi się rozliczyć z afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Nie wykluczył przy tym współpracy przy wyborach prezydenta stolicy, także jeśli będą one przyspieszone.

Reklama

Gość PR24 mówił, że jego partia wystawi swojego kandydata, ale jeśli to kandydat PO wejdzie do ewentualnej drugiej tury, to wówczas Nowoczesna go poprze.

Jak zaznaczył, Nowoczesna oczekuje tego samego od Platformy, jeśli to jej kandydat będzie walczył w drugiej turze wyborów.

Paweł Rabiej od wczoraj formalnie jest nowym rzecznikiem prasowym Nowoczesnej. Zastąpił na tym stanowisku Kamilę Gasiuk-Pihowicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama