Reklama

Reklama

Paweł Kukiz zaprezentował listy wyborcze. Wśród kandydatów Liroy

Na profilu Pawła Kukiza w serwisie Facebook pojawiło się nagranie, na którym muzyk i polityk prezentuje osoby, które znalazły się na jego listach wyborczych. - Zrobiliśmy ogromny kawał roboty. Listy są już ustalone. Cały proces tworzenia list to były wasze oddolne decyzje, później delikatnie korygowane przez radę społeczną Ruchu Kukiz’2015. Przeczytam państwu pierwsze trzy nazwiska z tych list, bo 920 nazwisk nie dałbym rady (…) – powiedział Kukiz.

- Ponieważ media twierdzą, ze u nas jest wszystko postawione na głowie, absolutnie wszystko, wiec ja również zacznę odczytywanie jedynek, dwójek i trójek od ostatniego okręgu, a nie od pierwszego. Na opak - powiedział i, zaczynając od okręgu 41, przeczytał nazwiska kandydatów.

Reklama

Listę w Kielcach otwiera Piotr Marzec, czyli popularny raper Liroy.

Liderem okręgu nr 20 (podwarszawskiego) został Marek Jakubiak, właściciel browaru produkującego m.in. piwo Ciechan.

Działacze prawicowi na listach

Wśród kandydatów znalazło się sporo działaczy prawicowych: we Wrocławiu liderem jest Kornel Morawicki (przewodniczący Solidarności Walczącej), w Zielonej Górze Krzysztof Bosak (w latach 2005-2006 prezes Młodzieży Wszechpolskiej), w Białym stoku Adam Andruszkiewicz (aktualny prezes Młodzieży Wszechpolskiej). W Szczecinie na drugiej pozycji jest Sylwester Chruszcz (w latach 2007-2008 pełnił obowiązki prezesa Ligi Polskich Rodzin).

Na listach znaleźli się także kandydaci związani z Kongresem Nowej Prawicy: w Poznaniu Michał Adamczak, a w Gdyni Artur Dziambor.

Janusz Sanocki, uważany za najbliższego współpracownika Kukiza, otworzy listę w Opolu.

- Kolejne nazwiska dostaniecie państwo jutro. W tej chwili z tych pierwszych trójek zrobiliśmy sobie taką wstępną mikrostatystykę: 75 proc. wymienionych osób posiada wykształcenie wyższe, bądź jeszcze wyższe, czyli tytuły doktorskie i profesorskie. Staraliśmy się trzymać tego podstawowego kryterium, czyli między 25 a 45 rokiem życia - powiedział na zakończenie Paweł Kukiz.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama