Reklama

Reklama

Paweł Kukiz zapowiada pozew przeciwko Radosławowi Sikorskiemu

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz zapowiedział pozew przeciwko Radosławowi Sikorskiemu o naruszenie dób osobistych. Chodzi o słowa, które europoseł PO wypowiedział pod jego adresem po głosowaniu w Sejmie w sprawie ustawy medialnej.

Były szef MSZ, europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski komentował wydarzenia, które miały miejsce na posiedzeniu Sejmu, postawę Pawła Kukiza wobec ustawy medialnej, którą poparł wraz z częścią posłów swojego koła oraz jego wypowiedzi o konieczności repolonizacji mediów. 

- Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą - powiedział wówczas Sikorski w TVN24.

"Dziennikarze nie reagują"

W rozmowie Kukiz odnosząc się do tej wypowiedzi Sikorskiego zapowiedział, że "w najbliższym czasie wpłynie pozew o naruszenie dóbr osobistych, szerzenie nieprawdy".

Reklama

Polityk zwrócił też uwagę, że podobnie jak w przypadku obraźliwych słów o żołnierzach, które padły w niedzielę na antenie TVN24 ze strony opozycjonisty z czasów PRL Władysława Frasyniuka, również w przypadku wypowiedzi Sikorskiego prowadząca nie zareagowała. - Widać, że to w tej stacji jest praktyką, że dziennikarze nie reagują - stwierdził.

ZOBACZ: Burza po słowach Frasyniuka. Reaguje premier i szef MON

- Dziwię się, że stacja TVN nie ubolewała w sytuacji wypowiedzi obraźliwych, które płynęły z ust Sikorskiego - powiedział lider Kukiz'15. - Być może też chcą wyrazić ubolewanie, ale ponieważ to są wolne media to idzie to wszystko bardzo wolno - podkreślił.

Poparcie Kukiza

11 sierpnia w Sejmie czterej posłowie Kukiz'15 najpierw zagłosowali za odroczeniem obrad Sejmu, a potem gdy odbyła się reasumpcja tego głosowania, trzech z nich, w tym Kukiz, opowiedziało się przeciwko odroczeniu. 

Obrady były kontynuowane i trzech posłów ugrupowania, w tym Kukiz poparło przygotowane przez PiS zmiany w tzw. ustawie medialnej. Te wydarzenia wywołały falę krytycznych komentarzy polityków opozycji i części mediów pod adresem Kukiza.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne