Reklama

Reklama

Paweł Kukiz w "Graffiti": Traktują aborcję jak instrument walki politycznej, a nie walki o człowieka

- Cieszę się, że nie jestem na miejscu partii władzy. To już ich problem, bo skoro go wywołali, to teraz niech go wyciszą - stwierdził Paweł Kukiz, który był gościem "Graffiti" w Polsat News, komentując publikację wyroku TK. Jego zdaniem władza wyciąga takie tematy, by przykryć bieżące problemy.

- Mamy sprawy dotyczące dnia bieżącego - restauratorów, klubów fitness, moich kolegów muzyków z drugiej linii, których tarcza nie objęła. Kwestia aborcji jest ważna, ale to są sprawy do rozwiązania teraz. Tak poważne tematy jak aborcja partie polityczne traktują jak instrument walki politycznej, a nie walki o człowieka - mówił Kukiz, przewodniczący sejmowego koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia, który był gościem programu "Graffiti" w Polsat News.

Reklama

Według Kukiza, "czas orzeczenia TK jest niezrozumiały, chociaż akurat go rozumiem". - Zawsze, kiedy władza chce coś przykryć, przykryć bieżące tematy, to zawsze coś wymyśla - albo związki partnerskie, albo legalizację marihuany, albo aborcję - mówił poseł.

Jego zdaniem "inaczej sytuacja by wyglądała, gdyby już lata temu zorganizować referendum, w którym ludzie mogliby się wypowiedzieć". - Życie ludzkie to podstawa, ale w tej chwili mamy dziesiątki pilniejszych problemów. Jeśli ludzie wychodzą protestować, a mają do tego prawo, to w takiej sytuacji jak pandemia, to nie widzę logiki, że władza do tego doprowadziła - podkreślił.

Pytany przez Grzegorza Kępkę, czy bycie ojcem trzech córek wpłynęło na jego poglądy, Kukiz odpowiedział: "z całą pewnością". - Byłem innym człowiekiem jako młody chłopak przy pierwszej córce, a teraz wszedłem w świat kobiet. Mój ojciec był kresowiakiem i cały dom trzymany był męską ręką. Przez blisko 30 lat mojego ojcostwa zrozumiałem kobiecy świat. Wyrok TK dla większości nie ma wymiaru światopoglądowego. Meritum jest sprzeciw kobiet na autorytaryzm państwa w ich sprawach - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje