Reklama

Reklama

Paweł Kukiz o zmianie konstytucji: Światełko w tunelu

Lider Kukiz’15 pozytywnie ocenia zapowiedź zmiany konstytucji przez prezydenta Andrzeja Dudę i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Jeżeli zdarzyłaby się sytuacja taka, że nagle z nieba nam spada konstytucja, którą czytam z zachwytem, to wracam na scenę muzyczną" - powiedział Paweł Kukiz na antenie TVN24.

"Należy się pochylić nad konstytucją z 1997 r., dokonać wnikliwej jej oceny i przygotować rozwiązania" - mówił wczoraj prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ocenił, że ustawa zasadnicza z 1997 r. to "konstytucja czasu przejściowego".

Paweł Kukiz odniósł się do słów prezydenta na Facebooku. "Kapitalne wystąpienie prezydenta Dudy. Mówił o konieczności pracy nad nową ustawą zasadniczą. Nad konstytucją dla obywateli, która zastąpi kompromis między post PZPR-owskimi elitami, a narodem z 1997 roku. Jeśli doda się do tego (...) wystąpienie prezesa Kaczyńskiego, to można mówić o światełku w tunelu" - napisał lider Kukiz’15.

Reklama

"Dam się kupić nową konstytucją"

Polityk dodał, że "nad nową konstytucją mają pracować wszystkie środowiska społeczne i polityczne", a kierowany przez niego ruch będzie tego pilnować. W środę na antenie TVN24 Paweł Kukiz przypomniał, że zmiana konstytucji i przywrócenie Polski obywatelom były przed rokiem hasłami jego kampanii wyborczej.

"Ja nie jestem w polityce dla elektoratu, tylko dla Polski. Jeżeli zdarzyłaby się sytuacja taka, że nagle z nieba nam spada konstytucja, którą czytam z zachwytem, to wracam na scenę muzyczną. Przecież ja tutaj nie poszedłem po władze i pieniądze" - zapewnił Paweł Kukiz.

"Nie dam się kupić władzy, tej czy kolejnej, stanowiskami. Dam się kupić nową konstytucją, nowym prawem dla wszystkich obywateli" - dodał lider ruchu Kukiz’15.

Zobacz także: Paweł Kukiz ocenia obecną konstytucję

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama