Reklama

Reklama

Paweł Kukiz: Jak wchodzę do szamba, to nie będę pachniał

- Za cały ten klimat mogę państwa przeprosić, natomiast to są cele wyższe. Jak wchodzę do szamba, żeby je osuszyć, to proszę się nie spodziewać, że będę pachniał - powiedział Paweł Kukiz odnosząc się do pamiętnego głosowania w Sejmie 1 sierpnia.

Na antenie RMF FM Paweł Kukiz w mocnych słowach odniósł się do fali krytyki, jaka spadła na niego głosowaniach z 1 sierpnia.

Kukiz i głosowanie w Sejmie

Wtedy to czterej posłowie Kukiz'15 najpierw zagłosowali za odroczeniem obrad Sejmu, a potem gdy odbyła się reasumpcja tego głosowania, trzech z nich, w tym Kukiz, opowiedziało się przeciwko odroczeniu.

Obrady były kontynuowane i trzech posłów ugrupowania, w tym Kukiz poparło przygotowane przez PiS zmiany w tzw. ustawie medialnej, które zdaniem wielu ekspertów, dziennikarzy i opozycji są wymierzone w TVN.

- Mógł upaść ten rząd, a razem z nim moje postulaty. Przez jedną durną reasumpcję mam sobie 8 lat życia i nadziei na to, by obywatele zrobili krok w kierunku normalnego życia, marnować? - pytał Paweł Kukiz.

Reklama

Czytaj też: Paweł Kukiz w "Gościu Wydarzeń": Idę za nich, a oni na mnie plują

Kukiz: Przepraszam za klimat

Polityk dodał, że "wie, że to wyglądało, jak wyglądało".

- Za cały ten klimat mogę państwa przeprosić, natomiast to są cele wyższe. Jak wchodzę do szamba, żeby je osuszyć, to proszę się nie spodziewać, że będę pachniał - zwrócił się do słuchaczy Kukiz.

Jak zaznaczył lider Kukiz'15, umówił się z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim, że jeżeli ten "podbierze" mu któregokolwiek posła (koło Kukiz'15 liczy obecnie czterech), to nie będzie mógł więcej liczyć na głos Kukiza.

Czytaj też: Paweł Kukiz: Jeśli to się nie stanie, to nie będziemy głosować tak jak PiS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne