Reklama

Reklama

Patryk Jaki: Nieprawdziwe są informacje o naszych "żądaniach nowych stanowisk"

"Nieprawdziwe są informacje o naszych 'żądaniach nowych stanowisk'. Zgodziliśmy się oddać Ministerstwo Środowiska (mimo gwarancji w umowie koalicyjnej). Wszystko było ustalone, co potwierdził szef klubu PiS" - oświadczył na Twitterze Patryk Jaki, europoseł PiS i bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry. Głos zabrał również minister środowiska i wiceszef Solidarnej Polski Michał Woś.

"Parlamentarzyści Solidarnej Polski przez 5 lat głosowali tak jak PiS w 99,9% głosowań. Walczyli na 1 linii w najważniejszych bitwach. Dziś wspieramy MZZ (ministra Zbigniewa Ziobrę - red.). Chcemy dalej lojalnie realizować wspólny program ZP (Zjednoczonej Prawicy - red.) dla Polski Program, któremu jesteśmy wierni" - napisał Jaki na Twitterze.

Reklama

W kolejnym wpisie oświadczył, że "nieprawdziwe są informacje o naszych 'żądaniach nowych stanowisk'". 
 
"Zgodziliśmy się oddać MŚ (mimo gwarancji w umowie koalicyjnej). Wszystko było ustalone, co potwierdził szef klubu PiS. MZZ nie mógł się tylko zgodzić na taką ustawę o "bezkarności", ale idziemy dalej" - napisał Jaki na Twitterze.

Woś: Pełne wsparcie dla Zbigniewa Ziobry

Patrykowi Jakiemu wtórował minister środowiska i wiceszef Solidarnej Polski Michał Woś.  

"Solidarna Polska przez 5 lat lojalnie realizowała i realizuje program Zjednoczonej Prawicy. Walczyliśmy w najważniejszych sprawach na pierwszej linii frontu" - zapewnił na Twitterze. 

"Pełne wsparcie dla Zbigniewa Ziobry. Chcemy dalej realizować wspólny program ZP, któremu pozostajemy wierni" - dodał.

Co wiadomo po naradzie?

W poniedziałek w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej obyła się narada ścisłego kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy i przyszłości ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w rządzie. 

Po spotkaniu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała na Twitterze, że kierownictwo PiS podjęło decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach", a poznamy je "w stosownym czasie".

Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzja może być znana w środę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama