Reklama

Reklama

Pasażerowie Pendolino nie kupią biletu w pociągu

Kolejarze ostrzegają, w pociągu Pedolino nie będzie można wykupić biletów przejazdowych. Są one dostępne tylko na dworcach i w internecie.

Pasażerowie Pendolino nie będą mogli kupić biletów w pociągu. Taka możliwość istnieje dla wszystkich innych połączeń, a do ceny biletu doliczana jest jedynie opłata manipulacyjna.

Reklama

Podróżny, który z przyzwyczajenia wejdzie do Pendolino bez dowodu opłaty za przejazd, będzie musiał liczyć się z dużymi kosztami. Kara za jazdę bez biletu wynosi 650 zł.

Nowe regulacje oburzyły eksperta transportowego Adriana Furgalskiego. Jego zdaniem przewoźnik zniechęci w ten sposób potencjalnych klientów a ci, którzy przez nieuwagę wsiądą i będą musieli zapłacić karę, nigdy już na kolej nie powrócą.

Przedstawiciele PKP Intercity potwierdzją, że możliwości kupna biletu na pokładzie Pendolino nie będzie. Prezes spółki Marcin Celejewski tłumaczy to względami technicznymi i porządkowymi. - Nie jest możliwe, by pasażerowie bez biletu stali w przejściu. Byłoby to zagrożenie dla bezpieczeństwa i komfortu innych podróżnych, który wykupili bilet i miejscówkę - wyjaśnia prezes. Celejewski twierdzi, że nawet ci, którzy przyjadą na dworzec w ostatniej chwili, będą mieli możliwość kupienia biletu. - Wystarczy przyjść pięć minut przed odjazdem pociągu, by kupić bilet w specjalnym okienku w kasach. Można też wykupić przejazd przez telefon komórkowy - tłumaczy.

Pociąg Pendolino ma zabrać pierwszych pasażerów 14 grudnia. Połączy Trójmiasto z Krakowem oraz Warszawę z Katowicami i Wrocławiem. Najtańszy bilet na przejazd kosztuje 49 złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy