Reklama

Reklama

Paraliż na kolei. Najnowszy komunikat służb

Opóźnienia na kolei, śliskie drogi i brak prądu w kilkunastu tysiącach domów - to skutki trudnej sytuacji pogodowej. Z informacji przekazanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wynika, że zimowa aura najbardziej daje się we znaki podróżnym na kolei.

Kilkadziesiąt składów nie przyjechało na czas do stacji. Ponad dwadzieścia pociągów było opóźnionych o ponad godzinę - powiedziała Bożena Wysocka z RCB. Kolejarze cały czas pracują nad usprawnieniem węzła kolejowego w Ostrowie Wielkopolskim. PKP PLK wycofała z trzech linii lokomotywy elektryczne i zastąpiła je spalinowymi. Dzięki temu składy - mimo oblodzonych trakcji elektrycznych - mogą dalej jechać.

Reklama

Zmiany lokomotyw dokonano na trzech liniach: Zduńska Wola - Sieradz, Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Słupia oraz Ostrów Wielkopolski - Grabowno.

W Ostrowie Wielkopolskim problemy wynikają z awarii sieci trakcyjnej. Spowodowało ją drzewo, które w okolicach Ostrzeszowa przewróciło się na linię PKP. 

Uszkodzenia sieci energetycznych

Marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem, które od wczoraj utrzymują się w wielu miejscach kraju, spowodowały też uszkodzenia sieci energetycznych. Bez prądu jest w sumie ponad czterdzieści tysięcy osób. Najgorzej wygląda sytuacja na Lubelszczyźnie. W rejonie Kraśnika, Zamościa, Janowa Lubelskiego i Tomaszowa Lubelskiego bez elektryczności musi sobie radzić ponad dwadzieścia tysięcy mieszkańców. Z kolei w województwie łódzkim awarie stacji transformatorowych spowodowały, że w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia i Sieradza bez prądu jest 12 tysięcy osób.

Elektryczności nie ma również 7,5 tysiąca mieszkańców województwa świętokrzyskiego oraz 2,5 tysiąca osób z Podkarpacia.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podaje także, że trudne warunki do jazdy panują na trasach województwa zachodniopomorskiego. O szczególną ostrożność są proszeni podróżujący drogą numer sześć oraz trasą numer dziesięć w rejonie Stargardu Szczecińskiego.
Ostrożność trzeba zachować także w północnej części Wielkopolski. Bardzo ślisko jest między innymi w okolicach Piły i Chodzieży. Ciężkie warunki są również w województwie lubuskim.

Minionej doby w wyniku wychłodzenia zmarła jedna osoba. To 23 ofiara zimy.

Dowiedz się więcej na temat: pociąg | kolej | utrudnienia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje