Reklama

Reklama

Palikot: Stajemy naprzeciwko frontu zarządzania nienawiścią

Stajemy naprzeciwko frontu zarządzania nienawiścią, który obejmuje ludzi Kościoła katolickiego, prawicowych publicystów i wymiar sprawiedliwości - powiedział lider Twojego Ruchu Janusz Palikot podczas sobotniej Krajowej Rady Politycznej Twojego Ruchu.

Przewodniczący TR rozpoczynając posiedzenie powiedział, że wybory prezydium Krajowej Rady Politycznej kończą proces reorganizacji partii, która po październikowym kongresie zmieniła nazwę z Ruchu Palikota na Twój Ruch.

Reklama

Zaznaczył, że wybory parlamentarne w 2015 r. zdecydują, czy Twój Ruch na trwale i na jakim poziomie zapisze się na scenie politycznej. Podkreślił, że Twój Ruch staje naprzeciwko zjawiska, które określił jako front zarządzania nienawiścią.

- Ten front obejmuje ludzi od Kościoła katolickiego i ich ataku na ideologię gender, poprzez prawicowych publicystów stygmatyzujących "nowych Żydów" w dzisiejszej Polsce, czyli tzw. dzieci resortowe - zaznaczył Palikot.

Do frontu zarządzania nienawiścią zaliczył także prokuratury i sądy, które w ocenie Palikota nieskutecznie ścigają odpowiedzialnych za język nienawiści na spotkaniach publicznych.

- Żebyśmy się nie znaleźli w Polsce, w której nie można spokojnie rozmawiać na ulicach, bo zawsze przyjdą kibole i wystraszą normalnych ludzi - po to jest potrzebna partia taka, jak Twój Ruch - podkreślił Palikot.

Krajowa Rada Polityczna Twojego Ruchu w dalszej części posiedzenia ma się zająć m.in. projektem nowego programu partii oraz majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego; Janusz Palikot wygłosi przemówienie programowe.

Dowiedz się więcej na temat: Janusz Palikot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje