Reklama

Reklama

Palikot: Sikorski dopuścił się wazeliniarstwa wobec Tuska

Posłowie Ruchu Palikota zagłosują za przyjęciem informacji o polityce zagranicznej, przedstawionej w Sejmie przez ministra Radosława Sikorskiego. Zapowiedział to w Trójce przywódca Ruchu, Janusz Palikot.

Polityk powiedział jednak, że podczas debaty sejmowej minister spraw zagranicznych dopuścił się "błazenady i wazeliniarstwa" wobec premiera Donalda Tuska, meldując mu o "wykonaniu zadania". Dodał, że jest rozczarowany mało aktywną postawą polskiej dyplomacji, zwłaszcza przy ustalaniu budżetu Unii Europejskiej.
Janusz Palikot zapowiedział, że jego partia złoży w przyszłym tygodniu w Sejmie projekt ustawy obniżającej do 16 lat wiek pozwalający na udział w wyborach. Zdaniem gościa Trójki posłuży to demokracji. Jest bowiem coraz więcej wyborców w starszym wieku, a więc umożliwienie głosowania młodszym mogłoby to zrównoważyć.
W opinii Palikota, prezydent Bronisław Komorowski podpisze nominację na ambasadora w Hiszpanii dla Tomasza Arabskiego. - Arabski jest kolegą Tuska i dlatego zostanie ambasadorem - dodał Palikot. Podkreślił przy tym, że w przeciwieństwie do Prawa i Sprawiedliwości nie uważa, aby Tomasz Arabski był współodpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Odpowiedzialni byli, zdaniem Palikota, bracia Kaczyńscy.
Mówiąc o projekcie tarczy antyrakietowej Janusz Palikot wyraził opinię, że powinniśmy dbać o naszą niepodległość rozwijając kulturę, a nie budując instalacje militarne. Ruch Palikota poparł jednak ustawę, która umożliwi budowę polskiej tarczy antyrakietowej gdyż, jak powiedział gość Trójki, Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe i tak by ją przegłosowali.

Dowiedz się więcej na temat: Ruch Palikota | Janusz Palikot | Tomasz Arabski | Radosław Sikorski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje