Reklama

Reklama

Palikot gotów kupić zadłużone kopalnie

Rząd powinien zaproponować w pierwszej kolejności zakup zadłużonych kopalni górnikom pracującym w tych zakładach i związkom zawodowym - pisze na swoim blogu Janusz Palikot. "Jeśli oni nie kupią, to deklaruję, że sam przystąpię do negocjacji" - twierdzi Szef Twojego Ruchu.

"Podobnie było wiele lat temu z Polmosem. Gdy kupowałem Polmos Lubelski to przynosił on straty. Miał ujemny kapitał własny i nieuporządkowane prawa do marki Żołądkowa Gorzka. Dziś jest jedną z największych fabryk w tej branży w kraju. Chętnie udowodnię, że kopalnia też może zarabiać" - zapewnia Palikot.

Reklama

Popiera pomysł Kazimierza Marcinkiewicza, który zaproponował, żeby związki zawodowe przejęły cztery zadłużone kopalnie. "Za złotówkę. Żeby prowadziły dalej wydobycie węgla w tych nierentownych kopalniach, ale już na swoje konto, jako właściciele tych kopalni - powiedział Marcinkiewicz w Radiu Zet. Ostrzegł przy tym przedstawicieli górniczych związków zawodowych przed blokowaniem zmian w górnictwie, bo to - jego zdaniem - może się skończyć tak jak w przypadku stoczni.Dowiedz się więcej na temat: Janusz Palikot | kopalnie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje