Reklama

Reklama

Owsiak wycofuje się z zarzutów wobec Rzecznika Praw Dziecka

Jerzy Owsiak wycofuje się z zarzutów wobec Rzecznika Praw Dziecka. W liście, będącym odpowiedzią na wyjaśnienia Marka Michalaka, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy napisał, że nie miał pojęcia, iż Marek Michalak jako Rzecznik Praw Dziecka "tak dużo zrobił, tak dużo rzeczy wyjaśnił".

"Szanowny Panie Rzeczniku, czy Pan żyje? Czy Pan jest obserwatorem życia, które toczy się w naszym kraju? Czy Pan, z racji swojej funkcji, śledzi sytuacje, które tej funkcji w 100 proc. odpowiadają?" - pytał Owsiak w liście otwartym, który wystosował do Michalaka.

Reklama

Owsiak zarzucał rzecznikowi, że nie broni dzieci i nie podejmuje stanowczych działań, gdy są krzywdzone.

Zapowiadał też, że będzie domagał się zmiany na stanowisku RPD.

"To może wynikać z niewiedzy"

W odpowiedzi na to Marek Michalak oświadczył, że "minione 4 lata były dla niego okresem ciężkiej pracy na rzecz dzieci".

Dodał, że zarzuty wysuwane pod jego adresem przez Jerzego Owsiaka "uważa za niesprawiedliwe i nieprawdziwe." Zdaniem Marka Michalaka, ocena jego pracy ze strony Jerzego Owsiaka "może wynikać z niewiedzy".

- Żeby oceniać i wskazywać ułomności cudzej pracy trzeba ją znać i trzeba chcieć ją poznać. Zapewniam, że Rzecznik Praw Dziecka jest tam, gdzie powinien być, podejmuje działania w każdej sytuacji, która dotyczy dobra dzieci ,bądź bezpośredniego złamania praw dziecka - powiedział Marek Michalak.

Marek Michalak podkreśla, ze w ciągu 4 lat swojej działalności podjął prawie 90 tysięcy interwencji , między innymi w sprawach rodzinnych i opiekuńczych. - Liczby są twardym dowodem, pokazują konkret, ale za każdą z tych liczb stoi konkretne dziecko, mały Jaś czy Róża - dzieci, które uniknęły domu dziecka, wywozu za granicę, ale też dzieci, które otrzymały leczenie, uzyskały adopcję Każda taka interwencja to konkretny człowiek dla którego został powołany Rzecznik Praw Dziecka - powiedział.

Michalak objął funkcję Rzecznika Praw Dziecka dokładnie 4 lata temu, 25 lipca 2008 roku. Jego kadencja potrwa jeszcze rok.

Dowiedz się więcej na temat: Nie | michalak | zarzuty | Jerzy Owsiak | Marek Michalak | dzieci | rzecznik praw dziecka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje