Reklama

Reklama

Owsiak: Świadczenia dla rodziców to opłacalny interes

- Z punktu widzenia państwa wypłacanie świadczeń dla rodziców jest opłacalnym interesem - podkreśla Jerzy Owsiak, odnosząc się w ten sposób do protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci w Sejmie. - Szpitalna opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi jest droższa niż świadczenia, których żądają - dodaje szef WOŚP.

- Te problemy będą stałe i systemowe rozwiązanie będzie tańsze dla państwa - wyjaśnia Owsiak. Po prostu,  raz poniesiony wydatek będzie tańszy. To jest pewnego rodzaju profilaktyka - dodaje.

Reklama

Zdaniem szefa WOŚP, szpital wcale nie musi się tym zajmować.  - Nie musimy łożyć na bardzo kosztowną opiekę w szpitalu. Za 1300 złotych - można by powiedzieć brutalnie -  to jest opłacalny interes Warto te pieniądze tym ludziom dać. Sami doskonale wiemy, bo prowadzimy gospodarstwa domowe, że to są bardzo nieduże kwoty - dodaje.

 - Kiedy nagle się im tego odmawia, to rozumiem, że takie przesuwanie pieniędzy może również innych bulwersować. Rodzice nie wierzą, jak ktoś im mówi: Spokojnie, odpuśćmy sobie na chwilę. Za pół roku będą jakieś konkretne dodatki. Mówią słusznie: Nie wyjdziemy stąd, dopóki nie będziemy mieli klepniętego 1300 zł. To z kolei powoduje, że pozostali mówią. Dobrze, to my będziemy następni w kolejce - wyjaśnia.

"Jeżeli Orkiestra przestanie grać, to przez lekarzy"

Jerzy Owsiak został poproszony również o komentarz do tragicznej historii 7-letniego Adasia z Łodzi. Dziecko zmarło w szpital. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. 

 - Brakuje słów, żeby to w ogóle skomentować - podkreślił Owsiak w Faktach po Faktach. - Powiem coś, co być może kogoś zbulwersuje. Jeżeli Orkiestra przestanie grać, to przez lekarzy - dodał.  - Spotykam takich lekarzy, za którymi szedłbym na kolanach, czołgał z szacunkiem  i całował po rękach, ale nie brakuje też takich, którym brakuje empatii i właśnie im chcielibyśmy zadać to pytanie: Dlaczego tak się stało  - podkreślił Owsiak. 


Dowiedz się więcej na temat: Jurek Owsiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy