Reklama

Reklama

"Otaczamy Różańcem Świętym Sejm RP". Miasto blokuje reklamy

​Fundacja Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę twierdzi, że warszawski ratusz blokuje reklamy wydarzenia organizowanego przez nią 11 listopada. Chodzi o coroczne wydarzenie "Otaczamy Różańcem Świętym Sejm RP" - zgromadzenie publiczne, zgłoszone władzom Warszawy.

Jak informuje Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, ratusz blokuje reklamy, które miały być emitowane w warszawskich tramwajach, opłacone już przez fundację.

"Najpierw domagano się dokonania zmian w grafice wydarzenia, ostatecznie reklamę zablokowano i czekamy na decyzję ratusza" - poinformowano w komunikacie.

"Wygląda na to, że nie żyjemy w normalnym państwie i w normalnej Polsce" - powiedział PAP wolontariusz Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę Grzegorz Senatorski. Zapewnił, że w reklamach nie ma żadnych treści zakazanych, czy gorszących.

Reklama

"Matka Boska, Różaniec, egzorcyzmowanie budynków sejmowych, modlitwa publiczna jak widać komuś gdzieś przeszkadza. Komuś, kto nie ma prawa decydować o takich rzeczach. Jednak, jak widać, nie żyjemy w wolnym państwie i nie jesteśmy w stanie zorganizować czegoś w swoim własnym kraju, w swoim własnym mieście, co jest popierane, co jest publiczną modlitwą" - dodał.

Organizatorzy przypominają, że wydarzenie "Otaczamy Różańcem Świętym Sejm RP", czyli modlitwa za Polskę w rocznicę odzyskania niepodległości odbywa się z ich inicjatywy co roku, już od sześciu lat.

W tym roku zapraszają na mszę św. za ojczyznę o godz. 10 w warszawskim kościele św. Aleksandra przy pl. Trzech Krzyży, a potem na przemarsz przed Sejm i Senat RP.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje