Reklama

Reklama

Opublikowano wykaz lotów Ewy Kopacz

W środę po południu na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano wykaz lotów Ewy Kopacz, gdy pełniła funkcję premiera.

Wykaz zawiera 47 pozycji. Przy części z nich odnotowano loty na kilku odcinkach.

Reklama

Pierwszy lot jest datowany na 6 października 2014 r., a ostatni - na 23 października 2015 r. 

Tylko raz w wykazie lotów pojawia się wojskowy samolot CASA, którym Ewa Kopacz podróżowała na trasie Warszawa - Katowice - Warszawa. Przy pięciu pozycjach wskazano na loty śmigłowcem W-3 Sokół, a reszta przelotów odbywała się na pokładzie samolotu Embraer.

Ewa Kopacz była premierem od 22 września 2014 r. do 16 listopada 2015 r.

Pełny wykaz lotów Ewy Kopacz można zobaczyć TUTAJ.

We wtorek wieczorem na stronie internetowej KPRM opublikowano wykaz lotów Beaty Szydło. Wcześniej, w piątek, opublikowano również wykaz przelotów premiera Mateusza Morawieckiego.

Afera samolotowa

Przypomnijmy, że pod koniec lipca Radio Zet podało, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. W ubiegły poniedziałek Kuchciński, przepraszając za to, informował, że zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Kuchciński przekonywał, że w związku z przelotami, kiedy na pokładzie samolotu towarzyszyli mu bliscy, nie doszło do złamania prawa. Zadeklarował też wpłatę 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych za lot żony.

Politycy PO-KO domagali się, by Kuchciński przedstawił szczegóły lotów rządowym samolotem, kiedy na pokładzie byli jego bliscy: ile było takich lotów i kto brał w nich udział. Złożyli też wniosek o odwołanie go z funkcji marszałka Sejmu, nad którym Sejm miał debatować w miniony piątek. Tego dnia Kuchciński złożył jednak rezygnację, a Sejm na nowego marszałka wybrał byłą szefową MSWiA Elżbietę Witek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne