Reklama

Reklama

Opozycja komentuje zaproszenie na spotkanie u marszałka Sejmu

​"To kolejny krok PiS w politycznym teatrze: atmosfera konfliktu ma być podgrzewana i to właśnie było głównym celem wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego" - stwierdziła Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna), komentując ogłoszenie przez prezesa PiS terminu spotkania partii rządzącej z liderami opozycji w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że obóz rządzący jest dobrej myśli i wyraził nadzieję, że opozycja "skorzysta z szansy". Propozycję spotkania ze strony opozycji określił jako bezsensowne i bezskuteczne. 

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego skomentował także poseł Platformy Rafał Grupiński, który zwrócił uwagę, że zaproszenie od marszałka Sejmu powinno zawierać jakieś wstępne informacje "na temat tego, czy w ogóle będzie o czym rozmawiać". Stwierdził, że do tej pory PiS organizowało spotkania, które nie przyniosły żadnych rozwiązań. 

Reklama

"Dlatego na tego typu puste spotkania, które są robione po to, aby zrobić sobie wspólne zdjęcie przy stole, opozycja na pewno się nie wybierze" - powiedział.

Dowiedz się więcej na temat: Trybunał Konstytucyjny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje