Reklama

Reklama

ONZ uznała Polskę za "kraj wysoko rozwinięty". Mamy stosunkowo wysokie miejsce

​Polska rozwija się stabilnie, a mieszkańcom żyje się bardzo dobrze. Wskazuje na to opublikowany przez ONZ „Raport o Rozwoju Społecznym 2013”.

ONZ-wscy eksperci brali pod uwagę takie czynniki jak długość życia mieszkańców, edukacja czy zamożność danego państwa . Za najbardziej rozwinięty społecznie kraj uznano Norwegię. Na drugim miejscu jest Australia, na trzecim są Stany Zjednoczone. W pierwszej dziesiątce są także Niemcy, Szwecja i Japonia. Polska znalazła się w rankingu na pozycji 39. - wyżej od Litwy, Argentyny czy Chorwacji.

Reklama

Polskę zaliczono do grupy krajów o „bardzo wysokim” rozwoju społecznym. Spore zmiany na plus w ostatnich latach nastąpiły w Chinach, Iranie i w Indiach - stwierdza raport. Spadki odnotowano tylko w dwóch państwach: Zimbabwe i Lesotho. Zdaniem ekspertów ONZ, ludziom na całym świecie będzie żyło się coraz lepiej - do końca dekady liczba osób z klasy średniej, czyli o dochodach przekraczających dwadzieścia tysięcy dolarów rocznie na gospodarstwo domowe, wzrośnie o osiemdziesiąt procent, do ponad trzech miliardów.   
   

Najgorzej żyje się w takich krajach jak Czad, Mozambik, Kongo i Niger.

Dowiedz się więcej na temat: ONZ | Panorama Warszawy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje