Reklama

Reklama

Olek Ostrowski zaginął w Karakorum

Na zboczach Gaszerbrum II trwają poszukiwania Olka Ostrowskiego, polskiego narciarza, który zaginął podczas wycofywania się po nieudanej próbuje ataku szczytowego na ośmiotysięcznik w Karakorum.

Do zaginięcia doszło, gdy Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski zjeżdżali na nartach w stronę bazy, między pierwszym a drugim obozem. Olek Ostrowski razem z Piotrem Śnigórskim zjeżdżali w stronę bazy na nartach. Ze szczątkowych informacji, które docierają z Karakorum wynika, że Ostrowski zaginął 25 lipca. Najprawdopodobniej wpadł w szczelinę. Jak podaje portal wspinanie.pl, już wczoraj podjęto próby wysłania śmigłowca w rejon zaginięcia, ale późna pora i warunki atmosferyczne uniemożliwiły start maszyny.

Dzisiaj w rejonie zaginięcia grupa ratunkowa prowadzi poszukiwania. W bazie akcją koordynuje himalaistka Kinga Baranowska, która zdobyła Gaszerbrum II wcześniej.

Reklama

Ostrowski i Śnigórski atak na Gaszerbrum II (8035 m) rozpoczęli 21 lipca. Trzy dni później podjęli próbę wejścia na szczyt, ale po dwunastu godzinach wspinaczki musieli zawrócić.

Gaszerbrum II (8035 m) to najniższy ośmiotysięcznik Karakorum, znajdujący się na granicy pakistańsko-chińskiej. Narciarze wspinali się drogą pierwszych zdobywców od strony pakistańskiej, południowo-zachodnim żlebem. Ich celem był pierwszy polski zjazd na nartach z tego ośmiotysięcznika.

Dowiedz się więcej na temat: Himalaje | wyprawa | Gaszerbrum

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy