Reklama

Reklama

Odprawy dla posłów za ponad 6,5 mln złotych. Dla nowych - iPady

​Ponad 6,5 miliona złotych będą kosztowały odprawy dla posłów odchodzących z parlamentu. W Kancelarii Sejmu trwają natomiast przygotowania do przyjęcia nowych parlamentarzystów. Planowane jest ich dwudniowe szkolenie, a jak dowiedział się dziennikarz radia RMF FM Tomasz Skory, każdy po zaprzysiężeniu otrzyma nowy tablet.

Szkolenia posłów niemających doświadczenia parlamentarnego (jest takich około 200) zaczną się już we wtorek. Na początek obejmą sprawy ewentualnego łączenia mandatu z innymi funkcjami, potem już poruszanie się po Sejmie i sprawy regulaminowe.

Wiadomo, że w ręce nowych posłów trafią również nowe iPady Air 2, które kupione zostały trzy miesiące temu. Stanie się to jednak dopiero po zaprzysiężeniu, którego termin wciąż nie jest znany.

Reklama

W środę natomiast odbędzie się spotkanie, na którym uzgodniony zostanie podział miejsc na sali sejmowej; zapadnie również decyzja w sprawie rozdziału sejmowych pomieszczeń biurowych pomiędzy kluby. Tego samego dnia w południe nowi posłowie otrzymają z rąk szefa Państwowej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze.

Z kolei prawo do odpraw w wysokości trzykrotnego uposażenia miesięcznego ma 223 posłów. Każdy z nich otrzyma więc po niemal 30 tysięcy złotych brutto. Razem to 6 milionów 617 tysięcy złotych.

(abs)

Tomasz Skory


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy