Reklama

Reklama

Ochroniarze zatrzymani ws. śmierci Ziętary na wolności

Dwóch byłych ochroniarzy tymczasowo aresztowanych w sprawie zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary wyszło na wolność. Mirosław R. oraz Dariusz L. są podejrzani o pomoc w porwaniu i morderstwie. Po wpłaceniu kaucji i zgodzie prokuratury są już wolni.

- Uważamy, że na tym etapie śledztwa w pełni będzie zabezpieczone dobro tego śledztwa. Osoby te będą odpowiadać z wolnej stopy, ale będą zastosowane wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, zabraliśmy paszport oraz obie osoby wpłaciły po 150 tysięcy poręczenia. Uważamy też, że na tym etapie śledztwa ni zachodzi również obawa matactwa - powiedział reporterowi RMF FM Piotr Kosmaty z krakowskiej  Prokuratury Apelacyjnej, która zajmuje się sprawą.

Wobec trzeciego tymczasowo aresztowanego w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary, byłego senatora  Aleksandra G. wystąpiono do sądu o przedłużenie aresztu. 

Reklama

Poznański dziennikarz Jarosław Ziętara pisał o aferach gospodarczych. Zaginął 1 września 1992 roku w drodze do pracy. Do dzisiaj nie udało się znaleźć jego ciała. 

Maciej Grzyb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL